PoniĹźej prezentujemy sylwetki farmaceutĂłw aktywnie zaangaĹźowanych w projekt
"Skieruj Pacjenta"

Mgr farm. Klaudiusz Gajewski

Mgr farm. Klaudiusz Gajewski

Manager, organizator wielu projektów biznesowych, właściciel firmy, członek Zarządu, znawca rynku farmaceutycznego, logistyk. Obecnie jest odpowiedzialny jako Dyrektor Handlowy za wdrażanie prawa związanego z Dyrektywą fałszywkową ( FMD) w Polsce. Od prawie 20 lat związany z różnymi rynkami i sektorami farmaceutycznymi. Prowadził wiele projektów handlowych opartych o wiedzę zarówno biznesową jak i farmaceutyczną. Przez ponad 10 lat prowadził własną firmę dystrybucyjną i zajmował się handlem produktami zarówno na rynku szpitalnym jak i otwartym. W firmie Movianto zdobył doświadczenie w zakresie logistyki produktami leczniczymi w krajach EU. Od wielu lat jest konsultantem i szkoleniowcem odpowiedzialnym za rozwój biznesu w sektorze opieki zdrowotnej i farmacji. Był członkiem wielu organizacji zajmujących się gospodarką, prawem i rozwojem m.in. Business Centre Club. Obecnie jest aktywnym Delegatem i Członkiem Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie oraz Członkiem Sekcji Hurtowni farmaceutycznych przy Naczelnej Izbie Aptekarskiej. Współzałożyciel jedynego Zawodowego Związku Pracowników Farmacji. Popularyzator prawa unijnego w Polsce oraz sympatyk farmaceutów pracujących w różnych sektorach przemysłu. Organizator, publicysta oraz współautor wielu projektów wspierających Opiekę farmaceutyczną w Polsce.
Mgr farm. Kordian Dryka

Mgr farm. Kordian Dryka

Właściciel aptek, trener, wykładowca, redaktor czasopism branżowych, farmaceuta z ponad 12-letnim stażem pracy zarówno w aptekach szpitalnych jak i ogólnodostępnych. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Obecnie praktykuje w jednej ze swoich aptek jako kierownik apteki. W wolnym czasie propaguje zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży. Współorganizator licznych wykładów i warsztatów przeprowadzanych dla Domów Seniora jak i Uniwersytetów III wieku. Propagator opieki farmaceutycznej, aktywnego doradzania.
Por. mgr farm. Tomasz Harężlak

Por. mgr farm. Tomasz Harężlak

Absolwent Wydziału Farmacji z Oddziałem Analityki Medycznej w Sosnowcu z 2012 roku. Odbywał praktyki zawodowe m.in. w Szkocji w szpitalu Perth Royal Infirmary w roku 2014 oraz w Anglii Brighton and Sussex University Hospitals w roku 2015. Od 2014 roku zatrudniony na stanowisku młodszego oficera w Aptece Zakładowej 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Od 2015 roku doktorant Katedry Farmakodynamiki i Farmakologii Molekularnej, obecnie Katedry Technologii Postaci Leku Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum w Bydgoszczy. Od 2016 roku słuchacz Studium Szkolenia Podyplomowego z zakresu farmacji klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Zainteresowania: farmacja kliniczna, chemotaksonomia roślin, fitochemia i fitofarmakologia, dawna medycyna i leki recepturowe, historia i filozofia medycyny i farmacji.
Mgr farm.  Katarzyna Jasieniecka

Mgr farm. Katarzyna Jasieniecka

Skończyłam farmację, ale poza studiami czułam niedosyt. Właśnie to zmotywowało mnie do pracy dla Labofarmu, gdzie odkryłam prawdziwą fitoterapię. W życiu doświadczyłam wielu problemów zdrowotnych. Jak się potem okazało, zagłębiając się w ich rozwiązywanie, znalazłam pasję - zdrowe odżywianie. Nie straszne już jest PCOS, trądzik, kandydoza, niedokrwistość. W wolnym czasie zgłębiam tajniki psychologii ludzkiej oraz medycyny estetycznej. Jeśli masz jakieś pytania, pisz śmiało!
Dr n. med. Walentyn Pankiewicz

Dr n. med. Walentyn Pankiewicz

Farmaceuta z 15 letnim doświadczeniem, doktor nauk medycznych w zakresie biologii molekularnej nowotworzenia. Wieloletni pracownik Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w Zakładzie Klinicznej Biologii Molekularnej oraz Zakładzie Fizjologii Człowieka. Kierownik apteki specjalizującej się w recepturze aptecznej. Entuzjasta ścisłej współpracy na linii farmaceuta - lekarz. Zwolennik przemyślanych terapii i zamierzonych działań. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszym pokoleniem. Leonardo da Vinci polskiej farmacji. Współtwórca kilku specjalistycznych marek kosmetycznych. Po godzinach współwłaściciel cukierni.

Mgr farm. Marcin Plombon

Mgr farm. Marcin Plombon

Przede wszystkim odnoszę wrażenie, że polskie uczelnie skupiają się na „dmuchaniu” statystyk i pokazywania dookoła, jak wiele godzin studenci spędzają na uczelni. W praktyce wygląda to tak, że przez pierwsze 3 lata uczymy się szczegółowych zagadnień z zakresu chemii organicznej, analitycznej, genetyki czy mikrobiologii, których potem nie wykorzystujemy. 3 lata, które można zamienić na właściwą naukę farmakologii i opieki nad pacjentem.
Obecny system szkolnictwa nie łączy nauki farmacji w spójną całość. Uczymy się pojedynczych „kropek”, bez scalania ich w większy obraz (co udawało się dopiero poprzez zajęcia z opieki farmaceutycznej, gdzie tematycznie łączono zagadnienia z farmakologii, farmakokinetyki, a nawet fizjologii i patofizjologii).
System nauczania wymaga reformy, a głównym (jeżeli nie jedynym) narzędziem, który w tym pomoże może być obserwacja zachodnich systemów nauki i opieki farmaceutycznej i nakierowania studiów na właściwszy tor. Więcej godzin nie oznacza lepiej, ergonomia i praktyka przede wszystkim. Wierzę, że program badawczy walidacji usług opieki farmaceutycznej pozwoli właśnie na spojrzenie na wszystko z innej, wydajniejszej perspektywy, a przede wszystkim pozwoli na zdobycie cennego doświadczenia i rozszerzenia kompetencji z zakresu opieki farmaceutycznej. Wierzę, że wykształcenie nowej kadry farmaceutów, którym zależy na wysokim standardzie opieki pozwoli w przyszłości na aktywniejszą i mocniejszą argumentację nad reformą służby zdrowia i programów nauczania. Obecnie w Polsce obserwuje się zastój i tylko jednostki są zainteresowane jakąkolwiek zmianą; wydaje się, że większości nie przeszkadza wizja "odpękania 5,5 lat" w formie kucia nieużywanej wiedzy i pójścia do apteki z nastawieniem "8 godzin wydawania leków i do domu".

Dr n. farm. Piotr Merks

Dr n. farm. Piotr Merks

14 lat doświadczenia pracy z pacjentami za granicami kraju, ale i w Polsce, na co dzień farmaceuta, wykładowca na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum, w Bydgoszczy, w zakresie opieki farmaceutycznej, laureat wielu nagród oraz wyróżnień w Polsce i za granicą. Przez ponad 11 lat pracował jako farmaceuta konsultant w Wielkiej Brytanii. Droga kariery zaprowadziła go również do Australii, Kanady i Finlandii, gdzie poznał w praktyce kolejne rynki farmaceutyczne.
Mgr farm. Ewa Ficenes

Mgr farm. Ewa Ficenes

Po ukończeniu studiów na Śląskim Uniwersytecie Medycznym przez prawie 10 lat pracowała na stanowisku kierownika apteki w Wielkiej Brytanii, dla takich sieci aptek jak Boots czy Asda. Jest farmaceutą wyspecjalizowanym w następujących usługach farmaceutycznych: Antykoncepcja Awaryjna, Zaburzenia Erekcji, Drobne Dolegliwości, Przeglądy Lekowe oraz Szczepienia Sezonowe. W 2015 przeniosła się do Irlandii, gdzie po paru latach pracy jako farmaceuta lokum objęła stanowisko kierownika apteki w sieci Allcare.
Mgr farm. Magdalena Iwańczyk

Mgr farm. Magdalena Iwańczyk

Farmaceutka z 10 letnim stażem. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie praktykuje w aptece w UK. W mojej codziennej pracy jestem bardzo często osobą pierwszego kontaktu dla pacjentów potrzebujących porady w drobnych dolegliwościach lub rekomendacji leków OTC. Moja praca to moja ogromna pasja, aby moi pacjenci opuszczali aptekę zadowoleni i zaopatrzeni w informacje/produkty, które pomogą im rozwiązać nurtujące ich problemy zdrowotne bez konieczności wizyty u lekarza. Pytania od moich pacjentów popychają mnie do ciągłego doskonalenia i pogłębiania mojej wiedzy farmaceutycznej.
Mgr farm. Adrianna Kałuska

Mgr farm. Adrianna Kałuska

Wyznaję zasadę, że każdy kto wierzy w swój sukces może go osiągnąć - oczywiście po dobrym przygotowaniu i przy odpowiedniej dozie determinacji oraz umiejętności poświęcania się sprawie i priorytetyzacji. Akademicy mają o tyle większe szanse na sukces, że mają odpowiednie zaplecze oraz przygotowanie merytoryczne i zmysł badawczy, jednak nie uważam, że mają monopol na sukces.
Opieka farmaceutyczna to nasza przyszłość, każdy farmaceuta w Polsce musi to zrozumieć, inaczej zostaniemy sprowadzeni do roli sprzedawców po 5-cio letnich studiach medycznych, co byłoby zbyt smutne. Opieka może wstrząsnąć naszą służbą zdrowia (np. dzięki temu projektowi) na tyle by zmienić podejście do pacjenta na holistyczne, a jednocześnie bardziej zindywidualizowane. Głęboko wierzę, że wystarczy byśmy jako środowisko zawodowe się zmobilizowali, podnieśli prestiż naszego zawodu i faktycznie wykorzystali naszą szeroką wiedzę w praktyce, by pacjenci na niej skorzystali.

Mgr farm. Maciej Pawelec

Mgr farm. Maciej Pawelec

Farmaceuta, kierowca wyścigowy, miłośnik farmacji, motoryzacji, szeroko pojętej nauki oraz nowoczesnych technologii. Wyróżniony absolwent Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum im Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. W trakcie studiów członek Koła Naukowego Chemii Analitycznej oraz Fizycznej. Laureat międzynarodowej konferencji naukowej w Krakowie, dzięki wystąpieniu dotyczącym bezpieczeństwa oraz skuteczności stosowania suplementów diety wspomagających odchudzanie. Współtwórca publikacji „On the origin of surface imposed anisotropic growth of salicylic and acetylsalicylic acids crystals during droplet evaporation”. W trakcie studiów zdobywał wiedzę oraz umiejętności dzięki praktykom w dziale preformulacji oraz formulacji firmy Polpharma. Dzięki sukcesom naukowym uzyskał tytuł najlepszego studenta Wydziału Farmaceutycznego oraz Kierunku Farmacja.
Obecnie prowadzi własną firmę świadcząc usługi farmaceutyczne w aptekach zlokalizowanych wokół Trójmiasta oraz prowadząc szkolenia z doskonalenia techniki jazdy oraz jazdy sportowej.

Mgr farm. Tomasz Popławski

Mgr farm. Tomasz Popławski

Absolwent studiów farmaceutycznych na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Absolwent studium Farmakoekonomiki, HTA, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego w Warszawie. Obecnie specjalista ds. farmacji w Hurtowni Farmaceutycznej w Warszawie. Od 2018 roku członek rady Polish Institute of Medical Cannabis w której zajmuje się tworzeniem treści i marketingiem. Główne zainteresowania: marketing, media społecznościowe, technologia, zastosowanie sztucznej inteligencji w farmacji i medycynie. Od 2017 roku prowadzi kanał popularnonaukowy na platformie Youtube.

Mgr farm. Konrad Wilkowski

Mgr farm. Konrad Wilkowski

Farmaceuta o holistycznym spojrzeniu na problemy pacjenta. Entuzjasta zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Obecnie zajmuje się outsourcingiem rozwiązań IT oraz działalnością w obszarze PR i social media marketing. Propagator opieki farmaceutycznej, zaangażowany w wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w diagnostyce laboratoryjnej, farmacji i medycynie.

Mgr farm. Marek Szynkiewicz

Mgr farm. Marek Szynkiewicz

Farmaceuta z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i za granicą, przez ponad 9 lat pełnił funkcję kierownika (Pharmacy Manager) w aptekach sieci Boots i Day Lewis Pharmacy w Wielkiej Brytanii. Uczestnik i organizator wielu szkoleń z zakresu opieki farmaceutycznej w aptece ogólnodostępnej, przeglądów lekowych (MUR) oraz opieki dostarczanej przez aptekę dla pacjentów domów opieki (użycie blister pack dla pacjentów z demencją). Oprócz tego brał udział w szkoleniach typu Patient Group Direction (PGD) z zakresu wydawania przez farmaceutę leków na określone przypadłości, lub przepisywanych tylko na receptę. Na co dzień prowadzę swoja aptekę w Kujawsko-Pomorskim.
Mgr farm. Martyna Grześko

Mgr farm. Martyna Grześko

Farmaceutka z wykształcenia, zamiłowania i powołania. Absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy. Przed rozpoczęciem studiów pracowałam w Aptece Szpitalnej, jako technik farmaceutyczny. Moją pasją jest onkologia, a przede wszystkim nowe metody leczenia i opieka farmaceutyczna nad pacjentem onkologicznym i jego rodziną. Dążę do tego, aby moi pacjenci opuszczając aptekę uzyskali kompletną informację o lekach, które zażywają oraz otrzymali niezbędne porady dotyczące stosowania leków. Zadowolony pacjent, który wychodzi z mojej apteki jest dla mnie największym sukcesem. Moje zainteresowania związane z farmacją to receptura apteczna, żywienie a także opatrunki specjalistyczne.

Mgr farm. Marta Jakubowska

Mgr farm. Marta Jakubowska

Farmaceutka, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od momentu ukończenia studiów pracuje z pacjentami w aptece ogólnodostępnej. Ponadto rozwija się na różnych poziomach farmacji pracując na rzecz poprawy zdrowia Polaków. Współautorka książki „Aptekarskie Porady” oraz innych publikacji na temat opieki farmaceutycznej. Propaguje bezpieczne korzystanie z leków w ramach różnych inicjatyw. Główną z nich są Lekolepki - specjalistyczne naklejki przekazujące w prosty sposób najważniejsze informacje o leku i jego poprawnym zastosowaniu. W czasie wolnym odkrywa nowe smaki i wpływ właściwego odżywiania na organizm oraz leczenie chorób.
Mgr farm. Agnieszka Moszczyński

Mgr farm. Agnieszka Moszczyński

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, farmaceutka z 12-letnim stażem w Wielkiej Brytanii. Przez 11 lat pracowała w aptekach , pełniąc role relief pharmacist, pharmacy manager, senior pharmacist /clinical lead. W 2017 roku ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe Clinical Pharmacy in Practice na Robert Gordon University w Szkocji . W 2018 roku została przyjęta na NHS pilotowy program w Cambridgeshire , Clinical Pharmacists into GP Surgeries, Phase 2. Przez ostatni rok miała "zaszczyt i przyjemność" pracować u boku lekarzy w przychodniach NHS jako farmaceuta kliniczny .Rok 2018 również przyniósł jej tytuł Independent Prescriber który zdobyła na Anglia Ruskin University w Cambridge. "Ostatni rok był bezdyskusyjnie najwspanialszym okresem w mojej karierze, a rola jaką przyszło mi pełnić kwintesencja zawodu farmaceuty. Moim marzeniem jest aby w naszym kraju zrozumiano potrzebę i znaczenie opieki farmaceutycznej i by stała się ona rzeczywistością i platforma z której będą korzystać pacjenci a my czerpać satysfakcję. Nie ma nic piękniejszego w naszym zawodzie niż mieć umiejętność i możliwość pomoc drugiemu człowiekowi żyć lepiej. Cieszę się bardzo, że po powrocie do kraju zastałam grono zaangażowanych w rozwój farmacji kolegów i koleżanki. Z przyjemnością służyć będę doświadczeniem i ekspertyza w dziedzinie farmacji klinicznej i opieki farmaceutycznej ".

Mgr farm. Monika Pierścińska

Mgr farm. Monika Pierścińska

Farmaceutka z ponad 20 letnim doświadczeniem w Polsce i za granicą. Członkini National Association of Boards of Pharmacy w Nowym Jorku, Stany Zjednoczone. Długoletni pracownik Eagle Pharmacy w Nowym Jorku. Kierownik apteki ogólnodostępnej, starszy asystent farmacji szpitalnej. Członkini komitetów terapeutycznych do spraw antybiotykoterapii oraz żywienia do- i pozajelitowego. Specjalizacja z farmacji aptecznej i specjalista farmacji szpitalnej.
Mgr farm. Damian Świeczkowski

Mgr farm. Damian Świeczkowski

Absolwent Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (mgr farmacji - 2016). Aktualnie doktorant w I Katedrze i Klinice Kardiologii GUMed (promotor – dr hab. n. med. Miłosz Jarosław Jaguszewski). Farmaceuta praktyk oraz specjalista informacji medycznej i naukowej. Autor blisko 100 publikacji naukowych oraz wystąpień konferencyjnych. Recenzent artykułów naukowych dla polskich i zagranicznych czasopism naukowych, m.in. Patient Preference and Adherence, Therapeutics and Clinical Risk Management, International Journal of General Medicine, Cardiology Journal czy Journal of Health Policy and Outcomes Research. Zainteresowania badawcze koncentruje wokół farmacji społecznej, praktycznej, zagadnień związanych z przestrzeganiem zaleceń terapeutycznych, monitorowania bezpieczeństwa farmakoterapii oraz polityki lekowej. Ekspert i stypendysta Fundacji im. Lesława A. Pagi (Liderzy Ochrony Zdrowia, Akademia Mediów Think Paga).